Utazás alapadatai 1993
Az ár nem tartalmazza
- a belépőjegyeket
Albertina,
Szépművészeti Múzeum
(előre fizetendő) - az útlemondási biztosítást
(Covid fedezettel): 2,8%EGYÉB KÖLTSÉGEK
BBP utasbiztosítás
(EUB Biztosító)
- Air Nívó:
730 Ft/fő/nap
- Air & Cruise Top:
1.030 Ft/fő/nap
- Air & Cruise Extra:
1.590 Ft/fő/nap
Az ár tartalmazza
- az utazást autóbusszal
- a megadott programokat
- a magyar nyelvű
csoporkísérőt - a magyar nyelvű
művészettörténész kísérőt
Idegenvezető, videó, térkép
Az út idegenvezetője
Ludmann Mihály
Ludmann Mihály festőművész, művészettörténész, tanár már több évtizede tart művészettörténeti előadásokat. Az ELTE BTK filozófia szakán és a Képzőművészeti Főiskolán tanult, majd 30 éven át rajzot és művészettörténetet tanított. Festményei, grafikái a nyolcvanas évek második felétől szerepelnek csoportos és egyéni kiállításokon. Könyveket is illusztrált, főleg szépirodalmi műveket, de szakíróként is ismert. A magyar építészet mestereiről szóló összefoglaló munkája két kötetben jelent meg, de írt könyvet Lechner Ödön életéről, vagy az első világháborúban alkotó művészekről. Fotóművészként is ismert, a budapesti 1956-os emlékművekről 2017 júniusában rendezett kiállítást a Várnegyed Galériában.
Ismerje meg a Bécsi Szépművészeti Múzeumot!
Miért éppen
Egész napos, csoportos autóbuszos kirándulás, melynek során művészettörténész kíséri a csoportot, aki segít elmélyülni az utazás témájában. Kifejezetten olyanoknak ajánljuk, akik szeretnének alaposabban megismerkedni egy-egy művészeti korszakkal. Utasaink kényelme érdekében a csoport nagy méretű busszal utazik.
Programleírás
Indulás Budapestről autóbusszal, 06:45-kor a VAGON Étterem melleti parkolóból (1012 Budapest Déli pályaudvar- Déli pályaudvar metrómegállónál). Utastalálkozó 15 perccel az indulás előtt. Indulás Bécs felé, útközben egy kis felfrissülésre egy benzinkútnál megállunk. Forgalom függvényében érkezés Bécsbe kb. 10:30 körül. Érkezést követően idegenvezetőnk tárlatvezetésével megkezdjük programunkat az Albertinában, majd folytatjuk a Szépművészeti Múzeumban.
Az Albertina, mely a világ legjelentősebb grafikai gyűjteményével rendelkezik, ezekből válogatva rendezi a tematikus kiállításait. A legújabb időszakos kiállításának két szereplője Leonardo és Dürer. Mind a két művész korának legjelentősebb festői voltak, azonban kiváló rajzolók is. Leonardo elsősorban vázlatok és tanulmányok készítéséhez használta a grafikai technikákat, melyeknek célja az volt, hogy rögzítse a kompozíciós ötleteit és kipróbáljon különböző beállításokat. A másik cél pedig a tanulmányok megrajzolása volt, melyek lehettek akár arcok, anatómiai tanulmányok, hadászati eszközök vagy a természet egy-egy számára fontos elemének bemutatása. Dürer számára is hasonló szereppel bírt a rajz, ő is mindent lerajzolt, ami felkeltette az érdeklődését. Azonban ő ezek mellett a festmények kompozíciójával egyenrangú sokszorosító grafikai technikával, ilyen volt a fametszet és a rézmetszet, készült lapokat is alkotott, így jelentős szerepet vállalt az önálló grafika megszületésében.
A tárlatvezetés befejeztével rövid szünetet tartunk, amikor el tudjuk fogyasztani a magunkkal hozott finomságokat vagy a közelben sétálva beszerezhetjük azt frissen.
Programunk következő kiemelkedő állomása a Szépművészeti Múzeum, mely úgyszintén egy jelentős új időszakos kiállítással jelentkezik, amelynek a témája és címe „Az évszakok múlása.” Olyan festők képein keresztül ismerhetjük meg ezt az új, a manierizmus korában kialakult tematikát, mint Archimboldo, aki növényekből, termésekből komponálta meg különös arcait, amelyek az évszakokhoz illeszkednek. A Bassano család, kiknek festő tagjait erősen vonzotta a hétköznapi világ és az egyszerű emberek élete, amelyben a természet változása és sokszínűsége is kiváló festői téma volt. Illetve Id. Pieter Brugel leghíresebb képsorozata pedig a „Hónapok” címet viseli, amelyben a festő a különböző évszakokra jellemző fényekkel, színekkel nagyszerűen megragadja az időszakra jellemző színhatásokat, amelyet kiegészít az arra az időszakra jellemző egyszerű flamand emberek tevékenységének a bemutatásával.
A múzeumlátogatásokat követően kb. 18:00-kor visszaindulás Budapestre. Útközben egy kis felfrissülésre egy benzinkútnál megállunk. Várható hazaérkezés 21:30 körül.
Belépőjegyek:
Albertina:
Felnőtt: 8.500 Ft, Nyugdíjas (65 éves kortól): 7.000 Ft, Gyermek (0-18 éves korig): Ingyenes
Szépművészeti Múzeum:
Felnőtt: 10.500 Ft, Nyugdíjas (65 éves kortól): 9.500 Ft, Gyermek (0-18 éves korig): Ingyenes
A múzeumok fenntartják a jogot a belépődíjak módosítására.
Érintett területek
- Ausztria
- Bécs